GRM3196P1H621JZ01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 620PF 50V P2H 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM3196P1H621JZ01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:620 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:P2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)