18122A822JAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 8200PF 200V NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
18122A822JAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)