CK45-B3AD681KYNRA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CK45-B3AD681KYNRA PDF
Type Description
Series:CK45
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)