SQCB7M101JATWE
Description
CAP CER 100PF 500V 1111
DataSheet
SQCB7M101JATWE PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)