GRM1886R1H6R9DZ01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 6.9PF 50V R2H 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM1886R1H6R9DZ01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.9 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)