VJ0603Y104JNJAF
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 EPOXY
DataSheet
VJ0603Y104JNJAF PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.036" (0.92mm)