CK45-B3FD332KYNN
Description
CAP CER 3300PF 3KV RADIAL
DataSheet
CK45-B3FD332KYNN PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.571" Dia (14.50mm)
Height - Seated (Max):0.728" (18.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)