ECJ-0EB1H151K
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 50V X7R 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECJ-0EB1H151K PDF
Type Description
Series:ECJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)