FK14C0G2E222J
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G RADIAL
DataSheet
FK14C0G2E222J PDF
Type Description
Series:FK
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)