ECC-D3F470JGE
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 47PF 3KV SL/GP RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECC-D3F470JGE PDF
Type Description
Series:KGE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:SL/GP
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)