GRM188R61A684KA61J
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
DataSheet
GRM188R61A684KA61J PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)