B37940K2151J060
Description
CAP CER 150PF 200V NP0 0805
DataSheet
B37940K2151J060 PDF
Type Description
Series:B37940K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)