CDR04BP332BKWSAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 100V BP 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR04BP332BKWSAR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR04
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)