CDR33BP302AFUSAB
Description
CAP CER 3000PF 50V BP 1210
DataSheet
CDR33BP302AFUSAB PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3000 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)