ECC-A3D820JGE
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 2KV SL/GP RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECC-A3D820JGE PDF
Type Description
Series:KGE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:SL/GP
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)