564R30GAQ12
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 3KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
564R30GAQ12 PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 564R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.331" Dia (8.40mm)
Height - Seated (Max):0.520" (13.20mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.252" (6.40mm)