2225CC223KAT9A
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2225
DataSheet
2225CC223KAT9A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)