CK45-E3AD472ZYNN
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CK45-E3AD472ZYNN PDF
Type Description
Series:CK45
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:4700 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)