5ZH104ZOCJA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5ZH104ZOCJA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)