1808GA181KAT1A
Description
CAP CER 180PF 2KV NP0 1808
DataSheet
1808GA181KAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)