VJ0603Q2R7BEBAO
Description
CAP CER 2.7PF 100V 0603 EPOXY
DataSheet
VJ0603Q2R7BEBAO PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.7 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.036" (0.92mm)