C1005JB1C223M050BA
Description
CAP CER 0.022UF 16V JB 0402
DataSheet
C1005JB1C223M050BA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)