
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GQM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 56 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GQM1885C1H560JB01J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 180PF 100V BP 0805
CAP CER 120PF 100V BP 1206
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 2225
CAP CER 56PF 50V NP0 0603
BNC-SJ/SMP-RP G178 108I
IC SUPERVISOR 1 CHAN USPQ-4B05