
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.433" Dia (11.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C941U821KZYDBAWL40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805
CAP CER 8.2PF 50V SL AXIAL
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
IC CLK GEN 125.00MHZ 3.3V 24VQFN
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL
OSC XO 156.253906MHZ 1.8V LVDS