
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.81mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SR155C272JAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206
CAP CER 8.5PF 25V NP0 0402
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805
CAP CER 18000 PF 25V X7R 0402 PB
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL
MICRO-D SKT 100POS WIRE LEAD 36"
KIT EZ-LITE ADZS-CM417F