
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 22251C103MAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 4.7NF 50V C0G 2%
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
DIS 14SEG 0.39DUAL Y-GREEN 10DIP
IC REG LINEAR 5V 500MA 6WSON
CAP CER 10000PF 100V X7R 2225
RES CHAS MNT 121 OHM 1% 10W