CL21X106MAYNNNE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CL21X106MAYNNNE PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)