
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR33 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR33BP182BFUSAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2400PF 50V BP 1210
CAP CER 100PF 50V 0402 EPOXY
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
CAP CER 1800PF 100V BP 1210
CABLE 2COND 14AWG BLACK 5000'
OUTDOOR FULL HD NVR W/4 POE PORT
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC