
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Cera-Mite 562R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.370" Dia (9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.495" (12.58mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.252" (6.40mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 562R5GAD47LA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1UF 10V X7R 0508
CAP CER 4PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 6800PF 10V X5R 0201
RES 220 OHM 0.1% 1/10W 0805
CAP CER 27PF 25V NP0 0402
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
DISP 7SEG 0.3" OV/FL GRN 10DIP