
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.295" Dia (7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of D101G29C0GH6TL2R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 7.4PF 100V NP0 0603
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
CAP CER 120PF 2KV SL RADIAL
CAP CER MLCC
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 2220
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD