
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DEA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 120 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DEA1X3D121JA2B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 18PF 50V 0603 EPOXY
CAP CER 27PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
CAP CER 4.7UF 16V X6S 0805
CAP CER 120PF 2KV SL RADIAL