
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR04 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR04BX473BKYSAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 50V T2H 0402
CAP CER 470PF 1KV X5F RADIAL
CAP CER 47PF 100V NP0 AXIAL
CAP CER 390PF 10V X7R 0402
CAP CER 4.7 PF 50V NP0(C0G) 1206
CAP CER 0.68UF 50V Z5U AXIAL
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812