
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR33 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1200 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR33BP122BJUSAB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 56PF 50V NP0 0402
CAP CER 0.5PF 16V NP0 01005
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
CAP CER 1000PF 100V X7R 1808
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 50PPM
IC FPGA 520 I/O 1156FCBGA
CAP CER 1200PF 100V BP 1210