
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.5 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EMK042CG0R5CC-FW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
CAP CER 4700PF 50V U2J 1206
CAP CER 4.7UF 25V X7S 0805
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
CAP CER 18PF 50V NP0 0805
OPTOISO 1.5KV OPN COLLECTOR 8DIP
CAP CER 0.5PF 16V NP0 01005