B37923K5000B960
Description
CAP CER 0.9PF 50V C0H 0402
DataSheet
B37923K5000B960 PDF
Type Description
Series:B37923K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.9 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)