RPER72A221K2S1B03A
Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
RPER72A221K2S1B03A PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)