GRM2196R2A7R0DD01D
Description
CAP CER 7PF 100V R2H 0805
DataSheet
GRM2196R2A7R0DD01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:7 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)