
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SpinGuard® SA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 240 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SA101A241FAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3.1PF 50V T2H 0603
CAP CER 10PF 1KV NP0 1808
CAP CER 150PF 300V 1111
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
CAP CER 240PF 100V NP0 AXIAL
LED GREEN/ORANGE CLEAR CHIP SMD
MULTI-PAIR 8COND 23AWG 1000'