
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-400 Y2-250 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 75 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C911U750JYSDBAWL20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.47UF 50V BX 2225
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
CAP CER 1210 120PF 50V ULTRA STA
CAP CER 13PF 200V C0G/NP0 0603
CONN RCPT 24POS 0.079 GOLD PCB
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL