
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RPE5C2A100J2K1Z03B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 270PF 100V BP 0805
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
CAP CER 3.9PF 50V 0402 EPOXY
CIRCUIT BREAKER,THERMAL 100A
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 10PSIG
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC