
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 91 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 150V |
| Temperature Coefficient: | A |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AQ11EA910JA1ME is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 100V BP 0805
CAP CER 10PF 100V BP 1206
CAP CER MLCC
CAP CER 0.56UF 25V X7R 2225
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL
CONN RCPT FMALE 11POS CRIMP
CAP CER 91PF 150V 0505