
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 16 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of C0402C160M3HAC7867 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 150V 0505
CAP CER 7.2PF 50V NP0 0402
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
CAP CER 0.012UF 250V C0G 2220
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1812
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1808
CAP CER 0402 16PF 25V ULTRA STAB