
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Epoxy Mountable, Non-Magnetic |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.036" (0.92mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0603A821JNAAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 100V BP 1812
CAP CER 5.6PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 0.047UF 100V X8R 1206
CAP CER 0603 43PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 1500PF 16V U2J 0603
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
CAP CER 820PF 50V 0603 EPOXY