GRM21B6T2A121JD01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 120PF 100V T2H 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM21B6T2A121JD01L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:120 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:T2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)