GRM1887U1H621JZ01D
Description
CAP CER 620PF 50V U2J 0603
DataSheet
GRM1887U1H621JZ01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:620 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)