3640WC103KATBE
Description
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 3640
DataSheet
3640WC103KATBE PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)