5AT270JBECA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 27PF 3KV NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5AT270JBECA PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)