C317C100J2G5CA7301
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C317C100J2G5CA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)