C0402C0G250-2R2CNP
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0402
DataSheet
C0402C0G250-2R2CNP PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)