1812AC822KAT3A
Description
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1812
DataSheet
1812AC822KAT3A PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)